Závody

5.3. 2017 Úpická desítka

Záverečný, nebodovaný závod zimní běžecké ligy s vyhlášením králů a královen Jestřebích hor
Katka, Ondra, Martin

Na startu Úpické desítky se sešel rekordní počet závodníků, něco přes 130. Trochu nám k tomu foukalo, ale i s tím jsme se poprali. Ondra doběhl 6.abosulně a vybojoval 2.místo na bedně. Martin se ve své kategorii umístil na 18.místě v nejpočetnější kategorii a Katka pomyslnou cílovou pásku proťala jako 4. žena absolutně a při vyhlášení se postavila na 2. stupínek. To hlavní však následovalo po vyhlášení Úpické desítky. Rozdávaly se památeční trička všem, co odběhali poctivě alespoň  5 ze 7 závodů zimní běžecké ligy. Na první tři z každé kategorie čekal pohár a na prvního titul Krále Jestřebích hor. Katka letos obhájila titul královny. Doma je další krásný pohár (na malé pivo jako dělaný:) )

Odkaz na foto:

Výsledky:

8.2.2017 Malé Svatoňovice- Svatoňovické okruhy
Katka

Ve středu se konal šestý závod Zimní běžecké ligy. 3x okruh 1,6 km komplikovaný nebezpečným ledovým úsekem trati. Všichni však doběhli celí. Katka má tímto odběháno povinných 5 závodů a přivezla si domů opět vítězství, jak ve své kategorii, tak i v ženách absolutně.

25.1.2017 Havlovice- Běh Ratibořickým údolím
Katka

V pořadí 4. závod zimní běžecké ligy startoval ve středu 25.1. v podvečer z Havlovic. Po běhu dětí byl odstartován hlavní závod na 6 km. Za šera a obrátkově. Katka, tentokrát jako jediný zástupce Cyklo Tony, opět ukázala svou sílu v rychlých závěrech a za půlkou trati zamíchala pořadím. Podařilo se jí předběhnout první ženu, juniorku, která běžela výborně a dokázala si skvěle poradit i s tratí, místy ledovatou, místy pokrytou hlubším sněhem. Nakonec tedy pro Katku opět 1.místo v kategorii i mezi ženami. A hurá příští středu sbírat další body do seriálového skóre.

11.1. 2017 Rtyně v Podkrkonoší- Rtyňské okruhy'
Katka, Martin, Luboš

3.závod zimní běžecké ligy se točí v okruzích kolem rtyňského sídliště. Silnice pod sněhem vypadala neběžecky. Pro velmi chladné počasí bylo množství kol sníženo na 4. Nakonec z toho byly 4 celkem rychlé kilometry. Katka zde vybojovala 1.místo v kategorii i mezi ženami, Martin 8. ve své kategorii a Luboš byl nucen kvůli vracející se bolesti svalu závod vzdát. Pokračování seriálu v Havlovicích.